Jak to všechno proběhlo

Svatební den se nám vydařil parádně. Sice byl program dle podle původních plánu trochu upravován, ale nakonec se stihlo vše. Počasí vyšlo přesně dle objednávky. A tak jsme se vzali na nádvoří, pustili domů dva holoubky a vyfotili se při sluníčku. Pařili jsme až do rána, abychom to naše „ANO“ řádně zpečetili.

Více info

Svatební obřad

Snoubenci při obřadu

Svatební obřad se konal 30. srpna 2014 na zámku v Letovicích. Obřad začal něco po 14. hodině, kdy nevěstu z tajných komnat zámeckých dovedli vnitřním traktem zámku ke dveřím na nádvoří.

Oddal nás starosta Letovic pan Vladimír Stejskal s asistencí matrikářky paní Jindřišky Volšanové.

Vypouštění holubů

Po obřadu bylo možné zakoupit a studovat svatební listy. Nyní se na ně můžete podívat v elektronické verzi a zkontrolovat si správné odpovědi na kvízové otázky a křížovku.

Při obřadu jsme vypustili 2 bílé holoubky, kteří v zápětí zmizeli za zámeckou střechou. Doufáme, že dolítli až domů do Velkých Bílovic. ツ

Kde že to přesně je?

Zámek byl původně středověký hrad, je to nejstarší místní sídlo.
Zámek Letovice
Adresa: Zámek 1, 679 61 Letovice
GPS: 49°32'35.680"N 16°34'31.138"E

Hostina a večerní raut

Hostina zámek Letovice

Svatební hostina proběhla v rodinném kruhu v zámecké restauraci od 16:40 hodin, po společném focení na nádvoří a po focení nevěsty s ženichem v zámeckém parku.

Oběd s rodinou proběhl podle tradice. Po rozbití a nelehkém uklízení střepů, které sabotoval Matouš nás uvítali v zámecké restauraci Jízdárna. Jako aperitiv byl podáván sekt s čerstvým ovocem. Bratr ženicha se ujal proslovu a rozhodně rozesmál nejen ženicha s nevěstou svými velice trefnými postřehy.

Jezení polévky děravou lžící

Jezení tradiční knedlíčkové polévky si užila hlavně nevěsta. Hlavně proto, že jí nemá ráda. Aspoň si naplno vyvhutnávala krmení ženicha. Nutno podotkout, že prokázala velkou dávku vynalézavosti a dokázala bravůrně zaslepovat díru ve lžíci kousky játrových knedlíčků, aby se talíř s vývarem bez prodlevy snědl. ツ

Na svatební hostinu plynule navázal večerní raut a doprovodný program pro zvané hosty, který se konal též v zámecké restauraci a přilehlých prostorách. Začátek byl před 19. hodinou.

Ubytování hostů

Chatky Hotel Koupaliště Letovice

Pro přespolní a méně náročné jsme zajistili přespání v těchto chatkách. Nakonec se plně obsadilo 7 chatek, přičemž ostaní zhýčkaní hosté dali raději přednost ubytování v hotelech ツ.

Vybavení chatky, Letovice

Chatky jsou legendární tím, že v nich ženich s nevěstou tráví každý rok jeden týden na tenisovém kurzu na kterém se také seznámili.

Chatky zažily nespočet večírků, prolejzání oknem a alkoholový opar jim nijak neškodí. Naopak, dřevo navyklé tomuto speciálnímu odéru nabírá na odolnosti. Proto byly tyto chatky, jako místo pro uložení svatebčanů, vybrány za optimální. Také díky své poloze, cca 25 minut pěšky od zámku, a v klidném prostředí u lesa, jsou chatky považovány za ideální rekonvalescenční místo.

Nedělní posvatební den

V neděli 31. srpna byla nachystaná snídaně pro ubytované v chatkách a v hotelu Koupaliště do 10 hodin. Pravda, že někteří svatebčané nezvládli snídat ani tak.

Šimon při nedělním tenisu.
Pro novomanželé byla snídaně donesena až do zámeckého pokoje, takže neměli takový problém s dopravováním sebe sama daleko od postele.

Po sbalení a vyklizení ubytování jsme se volně probírali a potkávali kolem areálu koupaliště, kde se schylovalo k plánované hře tenisu. Ta byla zprvu po sobotní noci dosti náročná, ale nakonec se ukázalo skvělé načasování, kde začátek na 14. hodinu dovoloval tenistům probrat se z komatu a rozproudit krev. Nakonec se to pěkně rozehrálo, i když si ženich zapomněl tenisové boty. Z kurtu nás přesně v 16 hodin vyhnal objednaný déšť, který romanticky zakončil celou svatební seanci.

Svědci a rodina

Martina Knotová

Martina Knotová

Svědkyně nevěsty

Miroslav Haupt

Miroslav Haupt

Svědek ženicha

Eva Dozbabová

Eva Dozbabová

Mamka nevěsty

Ladislav Dozbaba

Ladislav Dozbaba

Taťka nevěsty

Milena Kreislová

Milena Kreislová

Mamka ženicha

Ladislav Kreisl

Ladislav Kreisl

Otčím ženicha

Josef Suchomel

Josef Suchomel

Taťka ženicha

Jakub Dozbaba

Jakub Dozbaba

Bratr nevěsty

Lukáš Suchomel

Lukáš Suchomel

Brácha ženicha

Bridgette Suchomel

Bridgette Suchomel

Švagrová ženicha

Ava Suchomelová

Ava Suchomelová

Neteř ženicha

Matouš Suchomel

Matouš Suchomel

Brácha ženicha

Nina Suchomelová

Nina Suchomelová

Švagrová ženicha

Nela Suchomelová

Nela Suchomelová

Neteř ženicha

Linda Suchomelová

Linda Suchomelová

Neteř ženicha

Drahomír Kalvas

Drahomír Kalvas

Děda ženicha

Jitka Krausová

Jitka Krausová

Teta ženicha

Jiří Kraus

Jiří Kraus

Strýc ženicha

Michala Špidlíková

Michala Špidlíková

Sestřenice nevěsty

Václav Snítilý

Václav Snítilý

Bratranec ženicha